WhatsApp
PAYLAŞ
KAYDIR

SIK SORULAN SORULAR

İletişim formu doldurmadan önce hakkımızda ve sık sorulan sorular bölümünde, aradığınız sorunun cevabını bulamadığınıza emin olunuz.

SIK SORULAN SORULAR

Çamdan Ahşap Ev'in üretiminde hangi malzemeler kullanılıyor?

Çamdan Evlerin taşıyıcı sistem ve kaplamaları tamamen ahşaptır. Yapımında tamamen doğal 1. Sınıf sarıçam, karaçam ve kızılçam kullanılmaktadır.

Anahtar teslim fiyata dahil olan hizmetler nelerdir?

 • Proje ve Tasarım
 • Mutfak Mobilyaları
 • Banyo Mobilyaları
 • Duşakabin-Klozet-Bataryalar
 • Banyo Seramikleri
 • Kapı ve Pencereler
 • Zemin Kaplamaları
 • Elektrik Tesisatı ve Sıhhi Tesisat
 • İç ve Dış Cephe Kaplamaları
 • Isı ve Su Yalıtımı
 • Çatı ve Kaplamaları

Ahşap evin ömrü ne kadardır?

Ahşap evlerin standart bir ömrü yoktur. Gerekli bakımlar yapıldığı sürece sonsuza dek yaşayabilir.

Belirtmiş olduğunuz fiyata sahip standart uygulamalar neleri kapsamaktadır?

 • Standart uygulamalar:
 • Dış cephe : ahşap lambri, ahşap yalıbaskı kaplama
 • Salon iç duvarı : ahşap lambri kaplama
 • Diğer oda duvarları : alçıpan üzeri saten alçı ve silikonlu boya
 • Banyo wc duvarları : fayans kaplama
 • Mutfak dolabı : suntalam gövdeli, mdf panel kapaklı
 • İç oda kapıları : panel kapı
 • Banyo tefrişleri: gömme rezervuarlı asma klozet, duş kabini, lavabo dolabı, su ve elektrik armatürleri
 • Bina giriş kapısı: çelik kapı
 • Tavan kaplaması: alçıpan üzeri saten alçı ve silikon boya kaplama
 • Oda zeminleri: laminant parke
 • Banyo wc zeminleri: seramik kaplama
 • Elektrik tesisatı: sigorta kutusu ve iç sigortaları, anahtar, priz, tv, internet tesisatı
 • Su tesisatı: banyo, wc, mutfak, sıcak, soğuk ve pis su tesisatı

Ahşap evi ne kadar sürede teslim ediyorsunuz?

Hazır projeler ile yapılan ahşap evler 45 iş günüde teslim edilmektedir. Özel projelerde büyüklük ve seçilen malzemelerin temin süresine bağlı olarak teslim süresi değişkenlik gösterebilmektedir. Teslim süresi sözleşmede belirtilmektedir.

Ödemeyi nasıl yapıyoruz?

Yapılacak evin veya yapının seçimi yapılıp, sözleşme imzalanmasına müteakip, toplam bedelin %50’si peşin, kalan %50’si ev veya yapının tesliminde yapılmaktadır.

Firmanız nerede yer alıyor? Tüm Türkiye’ye hizmet veriyor musunuz?

Firmamız Konya merkezlidir ancak tüm Türkiye’ye hizmet veriyoruz.

Ahşap Evin duvar kalınlıkları nasıldır?

Hazırlamış olduğumuz projeye göre duvar kalınlıkları değişiklik gösterebilir. Ancak minimum kalınlık dış duvarlarda 14 cm, iç duvarlarda 8 cm’dir. Bu ölçülere uygulayacağımız kaplamalar dahil değildir. Standart uygulamada kullanılan kaplamalar ile dış duvarlar 19.5 cm, iç duvarlar 10.2 cm oluyor.

Duvar kaplamalarını nasıl yapıyorsunuz?

Net duvar kalınlıkları üzerine, dış duvarlara standart olarak ahşap lambri uyguluyoruz. Standart uygulama olarak iç duvarlarda salonda ahşap lambri, diğer odalarda alçıpan, banyoda seramik uyguluyoruz.

Isı yalıtımını nasıl sağlıyorsunuz?

Standart olarak dış duvarlarda 14 cm kalınlığında cam yünü, iç duvarlarda 8 cm kalınlığında cam yünü, zeminde 5 cm kalınlığında cam yünü, tavanda 10 cm kalınlığında cam yünü kullanıyoruz. Bu sayede standart bir betonarme yapıdan  %25 daha yüksek ısı yalıtım değeri elde ediyoruz.

Isı yalıtım değerlerini nasıl hesaplıyorsunuz?

Standart uygulamada kullandığımız yalıtım malzemelerinden, dış duvara uyguladığımız 14 cm cam yününün ısı yalıtım değeri 0.030λ, iç duvara uyguladığımız 8 cm cam yününün ısı yalıtım değeri 0.040λ’dır. Standart mantolama yapılmış betonarme binaların, ısı yalıtım değeri 0.040λ iken ahşap evimizin ısı yalıtım değeri 0.030λ olmaktadır. Bu şekilde ahşap evlerimiz, standart bir betonarme evden %25 daha yüksek ısı yalıtımına sahiptir.

Ahşabı su ve neme karşı nasıl koruyorsunuz?

Taşıyıcı sistemi korumak için ahşap kaplama yapılmadan önce nem bariyeri ile tamamen kaplıyoruz. Ardından ahşap kaplamaları uygulayıp, üzerine su geçirmez vernik uygulaması yapıyoruz. Çatımızı su ve nemden korumak için shingle kaplamadan önce katı membran uygulayarak çatı su yalıtımını da sağlamış oluyoruz.

Temeli biz mi yapıyoruz? Temel uygulamanız var mı?

Temel uygulaması harici bir uygulamadır. Ahşap ev m² fiyatlarına dahil değildir. Temel olarak biz ahşap kazıklı temel sistemi kullanıyoruz. Siz dilerseniz beton temel yaptırabilirsiniz.

Sadece tek katlı bir ahşap ev mi yapabiliyorsunuz?

İmar yönetmeliği kurallarınca, Türkiye’de ahşap evlere 3 kata kadar müsaade edileceği belirtilmiştir. Sadece tek katlı değil, 3 kata kadar ahşap konut yapabiliyoruz.

Ahşap evin nakliyesini nasıl sağlıyorsunuz?

Evlerimizin nakliyesini demonte halde sağlıyoruz. Nakliye bedeli ev sahibine aittir.

 

Montaj ekibinin konaklama ve iaşe bedellerini biz mi ödüyoruz?

Hayır. Nakliye haricinde montaj, konaklama, iaşe gibi bedeller firmamız tarafından karşılanmaktadır.

Ahşap evlere ruhsat alabiliyor muyuz? Ruhsat süreçlerini nasıl yönetiyoruz?

Evet. Ahşap evlere ruhsat alınabiliyor. Ruhsat süreci, Çamdan Ahşap kontrolünde yürütülmektedir. Ruhsat giderleri ev sahibi tarafından karşılanmaktadır.

Sadece standart projelerden mi tercih edebiliyoruz?

Hayır, sadece hazır projelerden seçim yapmak zorunda değilsiniz. Tüm projelerimizi, kişiye özel olarak tasarlamaktayız. Arazinizin şartlarına bağlı olarak, ahşap evlerimizi birlikte tasarlıyoruz ve hayallerinizdeki evi inşa ediyoruz.

Ahşap evi yangına karşı nasıl koruyorsunuz?

Ahşap evi, duman detektörü ve otomatik yangın söndürme sistemi ile koruyoruz. Ayrıca kullanılan ahşaplarda, insan sağlığına zarar vermeyen, yangın alevi geciktiren malzemeler kullanarak yangın ihtimaline karşı evinizi ve size güvende tutuyoruz.

Ahşap evin bakımları nelerdir? Hangi periyodlarda bakım yapıyoruz?

Dış cephede ahşap yüzeylere vernik veya boya yaparak, iç cephesinde ahşap yüzeylere vernik veya vernik yağı kullanılarak bakımları yapılır. Ortalama 5 yıllık periyodlar ile uygulanır.

Tarla vasfındaki araziye(imarsız) ahşap ev kurabiliyor muyuz?

Evet. Dilerseniz tarla vasfındaki araziye de ruhsatlı ev yapılabilir. İmar yönetmeliği şartlarınca, tarla vasfındaki arazilere %5 emsal alanı olmak üzere toplam 2 katı geçemeyen en fazla 250.00 m² (bodrum katı hariç) ev yapılabilir.

Isınma sistemi var mı? Isınma sistemi olarak ne kullanıyorsunuz?

Standart uygulamalarımızda yerden ısıtma tesisatı kurulumu sağlıyoruz. Katı yakıtlı soba bacası da evlerimizde bulunuyor. Isıtma sisteminde yakıt kazanı veya kombi ev sahibi tarafından yaptırılıyor.

Sahip olduğum arazide elektrik ve su mevcut değil. Bu durum evi yaptırmamıza engel mi?

Ahşap evin yapılacağı arazide elektrik olmadığı takdirde firmamız, jeneratör veya solar enerji paneli ile kurulum aşamasında kendi elektriğinin karşılamaktadır. Yapım aşamasında su ihtiyacımız bulunmuyor.

Eğimli arazilere ahşap ev yapabiliyor musunuz?

Evet. Kullanmış olduğumuz ahşap kazıklı temel sistemi ile eğimli arazilerde ahşap ev inşa edebiliyoruz.

Ahşap evin dışına sadece vernik mi uygulayabiliyoruz? Boya da yapabilir miyiz?

Hayır, dış cephenize sadece vernik uygulamak zorunda değilsiniz. Su bazlı veya yağlı boya ile evinizin dış cephesi dileğiniz renge sahip olabilir.

Veranda veya balkon yapabiliyor musunuz? Ev ile aynı m² fiyatına mı sahip?

Evet, harici olarak veranda veya balkon yapılabiliyor. Veranda ve balkon m² fiyatı, ev m² fiyatından farklı olduğu için ayrıca hesaplıyoruz.

Ahşap evler ağaç varlığımızı tehdit etmiyor mu?

Çamdan doğaya dönüş ve doğayla yaşamak sloganlarıyla yola çıkan bir kuruluştur. Bu sebeple doğaya zarar vermemek için doğal ömrünü tamamlamış yaşlı ağaçları tercih ediyoruz. Ayrıca çevre dernekleri ve hayvan koruma dernekleri ile ortak yürüttüğümüz projelerimiz ile inşa ettiğimiz her ev için sizin adınıza 10 adet fidan ve 1 adet sokak hayvanları için pati ev bağışı yapıyoruz.

Ekstra olarak hangi hizmetleri sağlayabiliyorsunuz?

Yapmış olduğumuz standart paket haricinde, fiyat farklarını ödeyerek tüm evin ahşap ile kaplanması, sauna, şömine, barbekü, peyzaj, kamelya, çocuk oyun alanı gibi eklemeler yapabilirsiniz.

Sadece ev mi yapıyorsunuz? Harici hizmetleriniz var mı?

Sadece ev yapmıyoruz.  Çamdan olarak evin yanı sıra işyeri, depo, kamelya, köprü, hayvan barınakları gibi her türlü ahşap imalatı yapıyoruz.

01.
Copyright © 2019. Her Hakkı Saklıdır. kopyalanması, çoğaltılması ve dağıtılması halinde yasal haklarımız işletilecektir.
ÜSTE ÇIK